вівторок, 31 березня 2009 р.
Верховная Рада обеспечила тайну исповеди
Проектом предлагается внести изменения в часть 1 статьи 69 Уголовно-процессуального кодекса Украины, определив, что адвокаты и другие специалисты в области права, которые по закону имеют право на предоставление правовой помощи лично или по поручению юридического лица, нотариусы, врачи, психологи не могут быть допрошены в качестве свидетелей по поводу того, что им доверено или стало известно при осуществлении профессиональной деятельности, если они в письменной форме не освобождены от обязанности хранить профессиональную тайну лицом, которое доверило им эти сведения.
Также предлагается дополнить часть 1 статьи 69 Уголовно-процессуального кодекса Украины пунктом о том, что священнослужители не могут быть допрошены в качестве свидетелей по поводу сведений, полученных ими во время исповеди.
вівторок, 24 березня 2009 р.
Із проповіді Мартіна Лютера (Четверта Неділя Великого Посту)
Таким чином, через це чудо (нагодування п'яти тисяч (прим. перекладача)) Христос хоче привести нас до віри для того, щоб ми покладалися на Нього. Він ніби говорить: "Я дам вам їжу, ви тільки повірте Мені. Якщо ви повірите, то Я зроблю так, що дві рибини перетворяться на три тисячі, а одна хлібина переториться на тисячу. Я зроблю так, що це станеться". Взимку дерева голі... на них немає ні листя, ні фруктів; але з настанням літа ці дерева пускають листя, родять вишні, сливи, яблука, груші і т. д. Там немає тіста, клею чи дерева за допомого яких їх можна виготовити; лише непотрібний хворост. Те саме з пшеницею; вона росте із землі на полі і її збирають у великі снопи. Хто одягає дерева листям і фруктами? Хто дає великі урожаї пшениці? Чи не Той, Хто нагодував п'ять тисяч людей п'яти рибинами і двома хлібинами?
Complete Sermons of Martin Luther (Baker Book House Company, 2000)
вівторок, 17 березня 2009 р.
Із проповіді Мартіна Лютера (Третя Неділя Великого Посту)
Але як нам втекти від світу? Не надівши картуз, забившись у закуток або втікши у пустелю. Ви не зможете таким чином втекти від Диявола і гріха. Сатана з такою ж легкістю знайде вас у пустелі в сірому картузі, як і на ринку в червоній мантії. Втекти повинно серце. Як каже Яків 1:27, воно повинно тримати себе "чистим від світу". Іншим словом, ви не повинні схилятися перед тимчасовими речами, але керуватися доктриною про віру у Христі і чекати на вічний небесний спадок...
Complete Sermons of Martin Luther (Baker Book House Company, 2000)
понеділок, 9 березня 2009 р.
Мартин Лютер, "Свобода Христианина"
Мы должны провозглашать голос Закона для того, чтобы люди могли исполниться страха и прийти к осознанию своих грехов, и, таким образом, обратиться к покаянию и лучшей жизни. Но мы не должны останавливаться на этом, ибо в противном случае это будеть подобным ранению без перевязки раны, поражению без исцеления, убийству без воскрешения, схождению в преисподню без обратного восхождения, уничижению без превозносения. Таким образом, мы должны проповедовать слово милости и обетование о прощении, которым воздвигается вера. Без этого слова милости все дела Закона, сокрушение, раскаяние и все остальное, что делается и чему учат, - все это тщетно.
Фонд "Лютеранское наследие", Санкт-Петербург, 1997
пʼятниця, 6 березня 2009 р.
Із проповіді Мартіна Лютера (Перша Неділя Великого Посту)
Святе Письмо говорить нам про два види справжнього посту. Перший - це коли ми намагаємося підпорядкувати своє тіло Духові, як Святий Павло пише про це у 2 Кор. 6:5: "… у працях, у недосипаннях, у постах…". Інший вид посту – це той, якого ми повинні дотримуватися з покірністю, однак через наші потреби і бідність ми повинні приймати його охоче. Про нього Святий Павло говорить у 1 Кор. 4:1: «Ми до цього часу і голодуємо, і прагнемо», а Христос говорить у Мат. 9:15: «Хіба можуть гості весільні сумувати, поки з ними ще є молодий? Але прийдуть ті дні, коли заберуть молодого від них, тоді й постити будуть вони». Про такий вид посту Христос навчає нас у пустелі, де Він був Сам і без їжі, та коли Він страждав без жодного нарікання. Перший вид посту людина може завершити тоді, коли вона цього забажає, і втамувати його попоївши; але іншого виду посту ми повинні дотримуватися до тих пір, поки сам Бог не змінить його і задовольнить нас. Таким чином він стає значно ціннішим за перший вид посту тому, що він зміцнює нашу віру.
Complete Sermons of Martin Luther (Baker Book House Company, 2000)